Slavit v ČR halloween nebo ne? :)

Halloween je americký svátek, to slýcháváme ze všech stran. Málo kdo však ví, že do Ameriky tento svátek přivedli Irové. Názory na tento svátek jsou sporné. Někdo to může považovat za výsměch Památce zesnulých. Avšak já se spíše přikláním k jistému odbornému článku, kde popisuje vznik haloweenu tak, že již zmiňovaní Irové vyřezávali do vydlabané řepy nebo brambory strašidelné obličeje, které poslední říjnový den kladli se zapálenou svíčkou na okenní římsy, právě z důvodu aby od svého domu odehnali duše zesnulých. Měli strach a ne že by se tím vysmívali. Kolik z vás se bojí zlých duchů? A co teprve duch tchýně? Už jen ta představa mi dělá husí kůži po těle. 🙂 A co že se brambora proměnila v dýni? Američané aby ani na okamžik nepřestali být Američany si „ubgradovali“ bramboru na dýni, k tomuto se váže plno historek a báchorek. Kde je však pravda, těžko říct.

Haloween se však stále v ČR neslaví jako tradiční svátek. Naopak vydlabaní dýní začalo bavit čím dál více lidí. Přiznejme si, co Vás napadne, když si řeknete podzim? Nejen spadené listí, ale nevidíte tam i ten oranžový ksichtík prosvícený svíčkou? Myslím si, že je nás víc takových. A tak proč k tomu nedodat i nějaké další tradice, které se s tímto svátkem vážou? Podle mého názoru, je tohle konečně svátek, kdy se můžou vyřádit i holky. Oproti Velikonocím kdy „trpíme“ 🙁 Můžou i děvčata postrašit někoho v nějaké strašidelné masce. Co vy na to, děvčata? Navíc přestaňte na chvilku myslet na tu nechuť vůči tomu, že je to „americký“ svátek. Přiznejme si, že právě kvůli tomuhle se tomuto svátku dost z nás brání. Myslete však na Vaše děti, pobíhající v maskách po sousedství, recitování básní, zpívání písní a hlavně si představte tu jejich radost ve tvářích, když získají za správně odříkanou básničku nějakou cukrovinku. Poprvé si něco samy „vydělají“. Z hlediska výchovy to má ně velmi kladný vliv. Zrovna nedávno jsem narazila na video, kolující po sociálních síti, kde je tato situace krásně popsaná. V jedné talkshow moderátor Jimmy Kimmel vyzve rodiče, aby schovali cukrovinky a řekli svým ratolestem, že je všechny snědli. Jejich reakci pak nahráli na youtube. A právě v tomto sestřihu, o který se s vámi podělím, jsou právě ty nejlepší kousky. Můžete si při reakci jedné holčičky povšimnout, že si děti uvědomují, že se jedná o takový jejich první přivýdělek. Posuďte sami, nemá to chybu!!!

<<< VIDEO >>>

My jsme se rozhodli, že bychom tento svátek chtěli oslavit, není to pro nás žádný výsměch, bereme to tak, jak samotný název napovídá „All-hallow-even“, což doslova znamená předvečer všech svatých. Myslíme si, že právě ani jeden z našich zesnulých příbuzných by si nepřál, abychom smutnili, ba naopak abychom si užívali života na plno. 🙂 Tímto článkem bychom Vás chtěli vyzvat nejen abyste se podělili s Vaším názorem, jestli jste PRO nebo PROTI svátku HALOWEEN, ale zároveň Vás pozvat na naší oslavu, třeba právě tato akce Vám otevře oči a změní názor. Večírek se bude konat 31. 10. 2014 v 18hod přímo v prostorách našeho hotelu, jedinou podmínkou je abyste přišli v maskách, ať ve strašidelné nebo v nějaké vtipné, výběr necháme čistě na Vaši fantazii.

Budeme se na Vás těšit!!! 🙂